• +90 (222) 217 00 73-45
  • bilgi@duslervadisi.com.tr

KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Özel Düşler Vadisi 2000 yılında gönüllülük esasıyla Alzheimer Derneği tarafından kurulmuş, yaşlılara 7/24 bakım hizmeti veren bir kuruluştur. 2011 yılında ise kurum Alzheimer Derneği çatısı altından tamamen ayrılarak özel bir kuruluş olarak aynı hassasiyetle hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir. 17 yıllık geçmişe sahip kurumumuz; bugüne kadar birçok yaşlıya ev sahipliği yapmış ve yaşlı bakımı konusunda ailelerin yükünü hafifletmeye yardımcı olmuştur.

Özel Düşler Vadisi, hizmet verdiği binasından 2016 yılında yeni binasına taşınmış ve yaşlı kapasitesini artırarak daha çok yaşlıya hizmet sunma olanağı sağlamıştır. Kurucularımız yaşlı bakımı ve sağlık alanında gönüllük esasıyla çalışmaya başlamış, yaşlılara hizmet konusunda tecrübe sahibi bireylerdir.

Kurumumuzda sosyal çalışmacı, nöbet sistemiyle çalışan hemşirelerimiz, kurum hekimimiz profesyonel hizmet vermektedir. Yaşlılarımızla ilgilenen bakım elemanları yaşlı bakım sertifikalı ve alanında deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Bayan bakım elemanları 7/24 nöbet sistemiyle yaşlılarımızın yanında olarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kurumumuzda ağırlıklı olarak Alzheimer, Demans, Parkinson, Felçli, Yatalak ve bakıma ihtiyacı olan yaşlılara 7/24 sağlık ve bakım hizmeti sunulmaktadır. Yaşlıların tüm ihtiyaçları (barınma, beslenme, öz bakım, sosyal etkinlik vb) kurumumuz tarafından karşılanmaktadır.

Yaşlı yakınlarına hafta içi/hafta sonu 08:00-17:00 arası randevu almadan yaşlılarını en doğal halleriyle ziyaret etme olanağı sunulmaktadır. Yaşlılarımızın fiziksel ve biyolojik ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında sosyal olarak desteklenmekte ve günlerini güzel geçirmeleri sağlanmaktadır. Gün içinde ortak alanda zaman  geçirmeleri, arkadaşlarıyla sohbet etmeleri iyi vakit geçirmeleri için aktiviteler yapılmaktadır.